e-mail: recepcja@orvit.pl / tel: 723186490

Zespół

dr n.  med. Marcin Tafelski

dr n. med. Marcin Tafelski

Od 20 lat zajmuje się neurochirurgią, w tym w szczególności chirurgią kręgosłupa.

Swoją przygodę z tą dziedziną medycyny rozpoczął w Klinice Neurochirurgii ówczesnej Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Doświadczenie zawodowe zdobywał również w Klinice Otolaryngologii Akademii Medycznej w Poznaniu, na Oddziale Neurochirurgii Specjalistycznego Szpitala Miejskiego i Specjalistycznego Szpitala Matopat w Toruniu.

W 2006 r. uzyskał stopień doktora nauk medycznych, oraz tytuł specjalisty w dziedzinie neurochirurgii. 

Ustawicznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe regularnie uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach zakresu chirurgii kręgosłupa w Europie i Stanach Zjednoczonych.

Począwszy od 2006 r. skierował swoje zainteresowania zawodowe w kierunku małoinwazyjnej chirurgii kręgosłupa, dzięki czemu osiagnięty przez ponad dekadę poziom merytoryczny pozwolił nie tylko na pewne i bezpieczne operowanie Pacjentów, ale również na dzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi lekarzami.

W 2012 r. jako pierwszy lekarz w Polsce przeprowadził operację z wykorzystaniem systemu endoskopowego TESSYS firmy Joimax.

Pomimo dokonującego się w trakcie zawodowej kariery postępu w zakresie coraz mniej inwazyjnych technik operacyjnych oraz posiadanych kwalifikacji, zawsze pozostaje zwolennikiem wykorzystania możliwości leczenia zachowawczego, wciaż niedocenianego w polskiej medycynie.