e-mail: recepcja@orvit.pl / tel: tel. 723186490

Zespół

dr n. med. Karol Elster

dr n. med. Karol Elster

Dr Karol Elster w 2007 roku ukończył Wydział Lekarski Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Po odbyciu stażu podyplomowego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym podjął pracę w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu. W 2015 roku uzyskał tutuł Specjalisty Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Przeszedł również szkolenie z zakresu USG narządu ruchu i na codzień wykorzystuje tą technikę obrazowania.

Specyfika pracy w trybie ostrodyżurowym w szpitalu znacznie zwiększyła jego doświadczenie w chirurgii urazowej. Na bieżąco doskonali swoje umiejętności w tej dziedzinie, odbył wiele szkoleń z tego zakresu zarówno w kraju jak i za granicą (Graz, Strasburg). 

Od początku swojej pracy zawodowej szczególne miejsce w jego praktyce zajmuje chirurgia ręki. Konsekwentnie rozwija się w tym kierunku. Dzięki stażom w wiodących ośrodkach na świecie (m.in. w Ganga Hospital w Indiach pod opieką dra Raya Sabapaty) uzyskał umiejętności konieczne do kompleksowego leczenia urazów i schorzeń ręki. Dr Elster, jako jeden z niewielu w regionie, zajmuje się również leczeniem rekonstrukcyjnym układu ruchu z zastosowaniem zaawansowanych technik mikrochirurgicznych. 

Ma doświadczenie w zakresie artroskopii nadgarstka oraz łokcia, a także kolana i barku.

Dr Karol Elster w 2017  roku uzyskał tytuł Doktora Nauk Medycznych.

Zespół