e-mail: recepcja@orvit.pl / tel: 723186490

Zespół

dr n. med. Lech Grzelak

dr n. med. Lech Grzelak

Dr Lech Grzelak ukończył Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku w 1994r. Pierwsze lata pracy zawodowej spędził na Oddziale Neurochirurgii w Specjalistycznym Szpitalu w Pile. Następnie od 2000r. został asystentem, a potem adiunktem Katedry i Kliniki Neurochirurgii i Neurotraumatologii Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 w Bydgoszczy. Tam też uzyskał w 2003r. tytuł doktora nauk medycznych, a w 2004r. specjalizację z neurochirurgii. Od 2008r. jest Koordynatorem Oddziału Neurochirurgii, który stworzył wraz z kolegami w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu.Trud tworzenia został doceniony nagrodą Prezydenta Miasta Torunia za rok 2009 w dziedzinie Ochrony Zdrowia. W 2009r. ukończył Podyplomowe Studium Zarządzania Jednostkami Służby Zdrowia na UMK w Toruniu.

Przez cały okres pracy zawodowej głównym obszarem zainteresowania były i są schorzenia kręgosłupa oraz sposoby ich leczenia w tym małoinwazyjne techniki operacyjne. Był uczestnikiem i uzyskał certyfikaty w ponad 20 kursach zagranicznych na całym świecie w tym m. in. European Spine Cours Diploma. Odbył staż w Klinice Neurochirurgii i Neuroradiologii w Deggendorf w Niemczech.

Jest autorem i współautorem ponad sześćdziesięciu wystąpień i artykułów naukowych. Od 13 lat dzieli się swoją wiedzą jako nauczyciel nowych pokoleń lekarzy, chirurgów kręgosłupa, pielęgniarek, fizjoterapeutów, ratowników medycznych. Obecnie jest wykładowcą w Polskiej Szkole Chirurgii Kręgosłupa, DePuySynthes Spine Academy oraz Szkołach Osteopatii. W 2016r. dołączył do zespołu Orvit Clinic, a w 2017r. do zespołu Cito Care - nowego szpitala Lecznic Citomed.

Jego marzeniem jest utworzenie w Toruniu nowoczesnego ośrodka kompleksowego leczenia operacyjnego schorzeń kręgosłupa, z możliwością szkolenia w najnowocześniejszych, małoinwazyjnych technikach operacyjnych.