e-mail: recepcja@orvit.pl / tel: 723186490

Zespół

mgr Bartosz Karaś

mgr Bartosz Karaś

Mgr Bartosz Karaś urodził się w Toruniu. Wykształcenie w zakresie fizjoterapii zdobywał w Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu oraz w Collegium Medicum w Bydgoszczy. Studia podyplomowe w zakresie fizjoterapii w pediatrii ukończył w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu. Od 2016 roku jest uczestnikiem 5-letniego szkolenia z osteopatii, według belgijskiejszkoły Sutherland College of Osteopatic Medicine na Polskiej Akademii Osteopatii OSTEON.

Swoją pracę z pacjentem rozpoczął podczas studenckich praktyk klinicznych, by następnie związać się z bydgoskim szpitalem wojskowym. Po sześciu latach, w 2017 r., powrócił do rodzinnego miasta, by związać się z Orvit Clinic.

Wśród jego zainteresowań zawodowych znajdują się nie tylko kinezyterapia i terapia manualna, ale również rozwój dzieci, co zostało potwierdzone ukończonymi szkoleniami (m.in. Wstęp do rehabilitacji oddechowej u dzieci oraz Wspomaganie rozwoju dzieci ze specyficznymi trudnościami w nauce według odruchów dr Sally Goddard).

Dodatkowo interesuje się tematyką związaną z szeroko pojętą dietetyką oraz treningiem funkcjonalnym i zdrowotnym.

 Ukończone kursy i szkolenia:

  • PNF (Proprioreceptive Neuromuscular Facilitation) - kurs podstawowy
  • Kinesiology Taping - kurs podstawowy
  • Analiza radiologiczna w ortopedii, traumatologii i onkologii narządu ruchu
  • Rehabilitacja w wybranych patologiach obręczy barkowej praktyczny kurs dla fizjoterapeutów z elementami pokazów anatomicznych
  • Kurs masażu wg metodyki Holenderskiej Organizacji Shantali (VSD)
  • Szkolenie opracowane przez Instytut Neurofizjologii i Psychologii INPP Chester: „Wspomaganie rozwoju dzieci ze specyficznymi trudnościami w nauce wg integracji odruchów dr Sally Goddard” Warsztaty: „Wstęp do rehabilitacji oddechowej u dzieci”