e-mail: recepcja@orvit.pl / tel: 723186490

Zespół

dr Jan Mazur

dr Jan Mazur

Dr Jan Mazur posiada dwie speccjalizacje II stopnia: jest specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu oraz chirurgii dziecięcej.

Ukończył Akademię Medyczną w Gdańsku, przez cały okres pracy zawodowej zwiazany jest z Toruniem. Swoje wieloletnie doświadczenie zdobywał w tutejszych Oddziałach Chirurgii Dziecięcej, początkowo Szpitala Miejskiego a następnie Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Toruniu.Od 2001 r. kontynuował pracę w tym szpitalu na Oddziale Urazowo-Ortopedycznym dla Dzieci i Dorosłych. W 2007 r. uzyskał tytuł specjalisty w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu.

Z Lecznicami Citomed jest związany jest od 1992 r., przez wiele lat konsultując chorych ambulatoryjnie i wykonując badania USG. Od 2019 r. dołączył do zespolu Orvit Clinic. Na codzień aktywnie współpracuje z zespołem lekarzy i fizjoterapeutów, przeprowadza także zabiegi operacyjne w szpitalu Cito Care.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób  narządu ruchu u dzieci i dorosłych, m.in. takich jak:

  • wady postawy, zaburzenia chodu i wady stóp u dzieci,
  • zespoły bólowe kręgosłupa, kolan, bioder, barków i innych stawów,
  • choroby zwyrodnieniowe układu kostno-stawowego,
  • urazy narządy ruchu,
  • zmiany pourazowe, zwyrodnieniowe oraz przeciążeniowe.

Posiada duże doświadczenie w ultrasonografii ortopedycznej - wykonuje badania USG stawów, więzadeł, mięśni i ścięgien oraz badania preluksacyjne stawów biodrowych u niemowląt.

Jako zasadę traktuje poszerzanie i doskonalenie swoich kwalifikacji. Jest aktywny, regularnie biega.

Jak sam mówi: - jeśli praca jest pasją i pacjent dla lekarza jest osobą, a nie "przypadkiem medycznym" można w zawodzie lekarza realizować się w pracy codziennie. Ta pasja chroni przed rutyną oraz jakże częstym wypaleniem zawodowym.

Nauka i technologia medyczna jest bardzo ważna, jednak trzeba pamiętać, że leczymy człowieka, a nie "przypadek medyczny", dlatego podstawą procesu leczenia jest, poza wywiadem medycznym i badaniem przedmiotowym rozmowa z pacjentem, autentyczne zainteresowanie osobą pacjenta i współ-odczuwanie z pacjentem.

Dlatego, żeby móc doradzać w kwestiach zdrowotnych, lekarz powinien nawiązać dobry kontakt z pacjentem, poznać jego opinie, potrzeby i oczekiwania. Współpraca na partnerskich zasadach lekarza z pacjentem daje szansę, że chory zastosuje się do zaleceń. Często, poza zadadniczą terapią- zabiegiem operacyjnym, lekiem, rehabilitacją - wymaga to zmiany stylu życia przez pacjenta- zmiany diety, włączenia aktywności ruchowej i zaangażowania się w proces leczenia. Taka dobra relacja lekarza z pacjentem, oparta z jednej strony na zrozumieniu i trosce, a zdrugiej na zaufaniu - leczy i wraz z aktywną postawą pacjenta wobec choroby uruchamia procesy zdrowienia - zgodnie z odwieczną sentencją łacińską: medicus curat, natura sanat - lekarz leczy, natura uzdrawia.