Zespół
Dr Kamil Graboń ukończył I Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy, a następnie Wydział Medyczny Collegium Medicum UMK w Toruniu w 2008 roku. Po odbyciu stażu w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Rydygiera w Toruniu podjął pracę w Oddziale Ortopedyczno-Urazowym dla Dorosłych i Dzieci Szpitala Dziecięcego w Toruniu. Od 2011 roku dr Graboń przyjmuje w przyszpitalnej Poradni Ortopedycznej oraz Poradni Preluksacyjnej i Wad Postawy u Dzieci. W 2012 roku dr Graboń rozpoczął współpracę naukową z Kliniką Ortopedii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W 2016 roku uzyskał tytuł Specjalisty Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Specjalizował się w latach 2010-2016 pod kierunkiem dr n. med. Łukasza Paczesnego.
Od początku pracy konsekwentnie rozwija swoje zainteresowania w zakresie małoinwazyjnej chirurgii endoskopowej stawów, szkoli się w najlepszych ośrodkach artroskopowych w kraju. Od początku swojej pracy zawodowej rozwija się pod kierunkiem swojego kierownika specjalizacji - dr Łukasza Paczesnego. Współuczestniczył w pierwszych w naszym regionie artroskopiach biodra oraz zabiegach endoskopowego leczenia biodra trzaskającego. Był prekursorem wśród toruńskich ortopedów nieinwazyjnej synowektomii radioizotopowej stawów kolanowych. Na codzień zajmuje się piłkarzami, siatkarzami oraz koszykarzami z lokalnych klubów sportowych.
Dr Graboń bierze udział w wieloośrodkowym badaniu klinicznym "Jewel ACL vs ST" nad więzadłem krzyżowym przednim (WKP). Jest to prospektywne, randomizowane badanie, porównujące dwa rodzaje przeszczepów powszechnie używanych do rekonstrukcji WKP (Jewel ACL- materiał syntetyczny oraz ST- własne ścięgno m.półścięgnistego pacjenta). Planowany dwuletni okres obserwacji pacjentów po rekonstrukcji WKP ma przynieść odpowiedź na nurtujące ortopedów pytanie: jaki rodzaj przeszczepu optymalnie odtwarza biomechanikę ?
Doktor Graboń jest w trakcie prowadzenia pracy doktorskiej pod tytułem: „ Ocena wpływu artroskopowej naprawy uszkodzenia rogu tylnego łąkotki przyśrodkowej na funkcję stawu kolanowego”. W pracy tej ocenia efekt nowatorskiej metody szycia uszkodzeń łąkotkowych szwami wchłanialnymi techniką all-inside. Przewagą tej metody jest stosowanie tylko i wyłącznie szwów wchłanialnych, które nie drażnią stawu. W porównaniu z automatycznymi niewchłanialnymi „zszywkami” używanymi wcześniej i nadal obecnie do szycia tych wewnętrznych struktur stawu kolanowego.
Kursy doskonalące i sympozja naukowe: